Anasayfa / Seksiyonel Garaj Kapı Sistemleri
Seksiyonel Garaj Kapı Sistemleri

 

Seksiyonel  Kapılar hızlı trafik akışı sağlayan, tesisinizi ve garajınızı sıcaktan-soğuktan, tozdan arıtan ortamın 
havasını muhafaza eden, emniyetli, istenilen boyutlarda, yapının şekline uygun yataklama seçenekleri, 
dayanıklılığı,kolay uygulanabilirliği ve uzun ömürlü kullanımı ile sizlere sunulmaktadır.
 
Kullanıldığı Yerler :  Apartmanlar, Siteler, Villalar, Depolar, Fabrikalar, 
 
Göbekli ve düz çizgili olarak iki çeşit modeli mevcuttur.
 
Panel Yapısı 
 
İki tarafı 0.5 mm galvanize çelik arası , 40 mm poliüretan dolgulu, özel destek saclı panellerden oluşmaktadır. Özel 
tasarım sayesinde panellerin arasına parmak girmesi engellenerek bu tür kazaların yaşanmasının önüne 
geçilmiştir.
 
Seksiyonel Kapının Özellikleri 
 
Seksiyonel garaj kapıları sessiz çalışır.  Kimseyi rahatsız etmeden giriş çıkış yapabilirsiniz. Kapı açma süresi 15 saniyedir. Elektrik kesintilerinde motor sisteminde bulunan manuel sistemini kolayca devreye alabilir ve fazla ağırlık sarfetmeden rahat bir şekilde açabilirsiniz. Ayrıca bu kapıları (deprem, yangın v.s. gibi ) acil durumlarda kullanabilir 5 saniye içerisinde çıkış yapabilirsiniz. % 99 Isı yalıtımı sayesinde binanızın ısı kaybı önlenir ve aracınızı kötü iklim şartlarından korur. Çeşitli kiriş yüksekliklerine göre farklı çözümler üretilerek uygulama yapılabilmektedir. Min.15 cm- Maksimum 36 cm’den kapı dönüşü sağlanmaktadır. 
Pencere uygulaması sayesinde, güneş ışığından maksimum derece faydalanmak ve içerisi ile dışarısı arasında görüntüsel bir bağ kurmak maksadı ile yapılır.  Pencereleri sistem müsaade ettiği sürece istenildiği gibi montajını yapmak mümkündür. Yaylar sayesinde motora daha az yük binmesi  sağlanarak ömrü uzatılır. Yay sistemi standart 15.000 tur ömürlü olarak verilir. Yay sistemi garanti kapsamına girmemektedir. Giriş çıkış yoğunluğuna göre yay ömür arttırımları yapılır. Kapı motoru ve yaylar sayesinde araçlarınız hırsızlığa karşı güvendedir. 
Motor sistemindeki proğramlanabilme özelliği sayesinde isterseniz kapınızın otomatik kapanmasını sağlayabilirsiniz. ( Otomatik kapama esnasında veya yanlışlıkla kumandaya bastığınız zaman, kapınızdaki emniyet fotoseli sayesinde araç veya başka canlı bir cisim üzerine kapanması engellenir.) Garaj kapılarında kullandığımız motorlar günde min. 100 , maksimum 200 açma kapama yapmaktadır. Daha yoğun yerler için endüstriyel tip motor sistemi kullanılarak çözüm üretilmektedir. Havalandırmanın gerektiği yerler için kapı üzerine açılır kapanır tip havalandırma ızgarası uygulanabilmektedir. Seksiyonel kapıların içine servis kapısı açılarak, kapıyı tamamen açmadan kolayca kapıdan giriş çıkış yapabilirsiniz.